Dé plek voor lokale toppers en jobmarketing
  • 3 min leestijd
  • 26-09-2025

Building Services wil integraal de beste zijn; al tien jaar professionaliteit gekoppeld aan een familiare sfeer

'We denken flexibel mee met onze medewerkers als het gaat om werktijden of parttime werken.'
Rinus van Denderen

[AMERSFOORT] Building Services is in 2015 opgericht door een aantal oud-medewerkers van technisch dienstverlener Imtech. Met de kennis van een multinational en een klantgerichte aanpak richt Building Services zich op de transformatie en renovatie van utilitaire projecten en service en onderhoud van technische installaties.

Lydia van Toorn

Er zijn veel installatiebedrijven in Nederland. Hoe onderscheid je je dan? Algemeen directeur Gerrit Noordermeer licht toe: „Toen we startten, had ik vooral voor ogen dat we willen samenwerken met leuke klanten waar we een lange relatie mee aangaan. Dit is ook voor onze mensen heel belangrijk. Ik zie het zo dat Building Services hetzelfde gevoel creëert als het gaan naar jouw favoriete restaurant waarbij je ook altijd weer met een tevreden gevoel naar huis gaat. En dat je dit niet alleen tegen je partner, maar ook je omgeving zegt.”

,,Wij krijgen veel terugkerende klanten. En die weten ook dat wij misschien niet altijd op voorhand de goedkoopste zijn, maar wél qua prijs en kwaliteit integraal de beste. Ze krijgen wat ze willen met het minste omkijken naar hun product of dienst. En mocht er een keer iets fout gaan, zijn wij de eerste om dit toe te geven. Dan drinken we een kop koffie en lossen we het op. Dit is de manier waarop we met elkaar willen omgaan.”

We hebben een platte organisatie en organiseren alles met elkaar: dit kenmerkt onze cultuur

Noordermeer typeert Building Services als een platte organisatie met 75 vaste medewerkers en een flexibele schil van 25 man. „We hebben weinig ondersteunend personeel en organiseren dit met elkaar. Dit kenmerkt onze cultuur. We hebben veel ervaren vakmensen. Omdat we destijds met een groep senior medewerkers zijn begonnen, liggen er kansen voor junioren en medioren om in en door te stromen. Bovendien werpen jonge mensen weer een frisse blik op de organisatie. We hebben het druk, maar passen het werk aan het aantal mensen aan. Het najagen van hoge omzetten is hierbij geen doel. Dan zeg ik liever ‘nee’ tegen een opdrachtgever, óók tegen goede relaties.” Deze openheid wordt meer gewaardeerd, dan het toch maar proberen.

Binnen Building Services hangt een informele sfeer. Makkelijk als het kan, maar wel binnen de hiervoor geldende processen en regels. „We hebben de professionaliteit meegenomen vanuit Imtech, gekoppeld aan de sfeer van een familiebedrijf. Waarbij de verantwoordelijkheden laag in de organisatie liggen. Daarnaast denken we flexibel mee met onze medewerkers als het gaat om werktijden of parttime werken.”

Op welke projecten kijkt Noordermeer met veel plezier terug? „Voor MBO Amersfoort hebben we in Leerhotel het Klooster de gehele keuken omgebouwd van gas naar elektrisch koken. Inclusief de hele uitdaging van Netcongestie. Zo is er een batterijopstelling en noodstroom om de school en alles daaromheen draaiende te houden. Een ander mooi voorbeeld is het oude gebouw van booking.com in Amsterdam. Het kantoor is technisch en bouwkundig leeggemaakt en dit bouwen we weer op naar een Breeam excellent multitenant kantoor. We kunnen alles fases begeleiden; van ontwerp tot uitvoering en service en onderhoud.”

Werk je graag werken met techniek bij een bijzondere installateur met leuke klanten en collega’s? Bekijk de vacatures op onze website

Delen via: